Binance, 2 Altcoin İçin Duyurdu: Piyasaya Yeni Giren Coin de Var!

Kripto para piyasası hareketli günler geçiriyor. Ethereum ölçeklendirme çözümü zkSync, çok beklenen ve tartışmalı ZK token airdrop’u sırasında bazı sorunlarla karşılaştı. Aynı zamanda, kripto para borsası devi Binance, ZK token’ı listeleme hazırlıklarında kendi teknik sorunlarıyla mücadele ediyor. Bu karmaşanın yanında, Binance, MEW (cat in a dogs world) için de yeni bir Sürekli Vadeli Sözleşme (Perpetual Contract) piyasası açtı.

zkSync airdrop sorunları

zkSync ekibi Pazartesi sabahı Twitter’da yaptığı açıklamada, “Ağ şu anda yüksek yük altında. Bazı RPC hizmetleri performans düşüşü yaşayabilir.” ifadelerini kullandı. Yazı yazılırken, ekip henüz sorunların çözüldüğünü duyurmadı. Ancak devam eden sorunlara rağmen, ekosistemi ve token’ı yönetmek için oluşturulan topluluk olan ZK Nation, airdrop edilen tokenlerin %45’inin 225.000’den fazla cüzdan tarafından talep edildiğini belirtti.

ZK Nation ekibi, hafta sonunun büyük bir bölümünü Twitter’da öfkeli topluluk üyelerine yanıt vermek ve Sybil tespitinin uygunluk belirlemede nasıl kullanıldığı hakkındaki Sıkça Sorulan Sorular dokümantasyonunu güncellemek için harcadı. Sybil saldırıları, tek bir kullanıcının çok sayıda hesap veya cüzdan oluşturup kontrol ederek bunları aşırı etkinlik elde etmek için kullanması durumunda gerçekleşir. Ancak oldukça sesli bir kullanıcı grubu, Sybil tespitinin hala şüpheli cüzdanlara izin verdiğini iddia ediyor.

Binance borsasında ZK token dağıtım programı: Vadeli işlemlerde listeledi

Diğer yandan Binance, ZK için işlem açılışına yetişmek için kendi sorunlarıyla uğraşıyor. Borsa Twitter’da, “Teknik ekibimiz sorunu acilen çözüyor ve işlem başlamadan önce düzeltilecek. Yatırımlar blok yüksekliği yakalandıktan sonra hesaba eklenecek” ifadelerini kullandı. Binance daha sonra teknik sorunlar çözülene kadar ZK listelemesinin ertelendiğini duyurdu. Ancak ZK zaten diğer borsalarda işlem görüyor ve piyasaya sürüldüğünden bu yana fiyatı %23 düşüşle 0,2413 dolara geriledi.

Şirket, kullanıcıların “işlem yapmaya hazırlık olarak” ZK’yı cüzdanlarına yatırmalarına izin vermeyi planlıyordu. Başlangıçta ZK için Bitcoin (BTC), Tether (USDT), First Digital USD (FDUSD) ve Türk Lirası (TRY) ile işlem çiftleri listeleyeceğini duyurdu.  Şirket ayrıca, ZK token dağıtımına ilişkin topluluğun devam eden endişelerini gidermek amacıyla Binance ZK Token Dağıtım Programı aracılığıyla 52.000’e kadar kullanıcıya 10,5 milyona kadar ZK tokeni hediye edecek. Binance, özellikle kendilerine ZK tokeni verilmeyen ancak zkSync Era L2’de en az 50 işlem (kendi kendine transferler hariç) gerçekleştirmiş cüzdanlara token dağıtıyor.

MEW’in yeni kalıcı vadeli sözleşmesi

Binance, zkSync airdrop sorunları ve ZK token listeleme gecikmesiyle boğuşurken, MEW (cat in a dogs world) için yeni bir Sürekli Vadeli Sözleşme (Perpetual Contract) piyasası açtı. Yeni sözleşme, 50x’e kadar kaldıraç sunuyor ve kullanıcıların MEWUSDT token’larını alıp satmalarını ve fiyat dalgalanmalarından kar elde etmelerini sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir