Gönül Dağı’nın ‘Asuman’ı Hazal Çağlar’dan itiraf: ‘Bu savaşı verdim ve kazandım’


4 yıl önce TRT 1 ekranlarına geldiğinde büyük beğeni toplayan, her sene izleyici sayısını artıran ve reyting rekorları kıran Gönül Dağı’nın kahramanları da seyircilerin ilgisini çekiyor.

İzleyicilerin aile ferdi gibi görüp çok sevdiği bu kahramanlardan biri de Asuman… Ramazan’ın eşi, Belediye Başkanı Münir Bey’in kızı Asuman, Gönül Dağı’nın en çok ilgi gören karakterlerinden biri…

4 Sezondur bu karaktere hayat veren ve hem oyunculuğu hem de sesi ve yorumuyla ilgi toplayan Hazal Çağlar, Gönül Dağı, iş ve özel yaşamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dizide canlandırdığı Asuman karakteriyle aralarında benzerlikler olduğunu belirten sanatçı, “Asuman ve benim baba figürlerimiz çok benziyor. Hatta ben ilk sezonlarda sahneleri çekerken bazen Ege Abi’ye dönüp ‘Ben bunu daha önce yaşamıştım Ege Abi’ derdim…”

“Benim babam da oyuncu olmamı istemiyordu. Daha normal bir işim ve hayatım olmasını istiyordu. Ama benim hayallerim vardı. Çok uzun yıllar bu savaşı verdim ve kazandım. Şimdi o da en büyük destekçilerimden biri…” dedi.

Gönül Dağı’nın hikayesiyle olduğu kadar kültürümüzü, özümüzü yansıtan müzikleriyle de büyük beğeni topladığını kaydeden Hazal Çağlar şunları söyledi:

“Hem sosyal medyada hem de çevremde sıkça karşılaşıyorum ‘Türküleri sen mi okuyorsun?’ sorusuyla. Buradan tekrar söylüyorum, evet dizideki türküleri ben okuyorum. Kıymet verip dinleyip, beğendiğiniz için de tekrar teşekkür ediyorum… Dizimizin müzikleri de çok beğeniliyor ve ilgi odağı oluyor…”

Yapımcılığını Köprü Film/Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın üstlendiği Gönül Dağı’nın senaryosunu Ali Asaf Elmas ve Teoman Gök kaleme alıyor.

Berk Atan, Semih Ertürk ve Cihat Süvarioğlu’nun başrolleri paylaştığı Gönül Dağı’nda, Nazlı Pınar Kaya, Melis Sevinç, Hazal Çağlar, Ferdi Sancar, Erdal Cindoruk, Feyza Işık, Ege Aydan, Süeda Çil, Serkan Kuru, Eser Eyüboğlu, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Burak Can, Nuri Gökaşan, Zümre Meğreli, Hüseyin Sevimli, Öge Sözbaş, Müjde Zeynep Akdeniz, Şive Şenözen, Ulviye Karaca, Sait Seçkin, Hande Nur Tekin, Sercan İnceer, Burak Haktanır, Eren Can Vurucu, Faruk Karagül, Gözde Dernek, Kaptan Gürman, Öznur Yağcı, Mesude Türkmen, Kaan Şençubukçu, Ataberk Tufan, Ömer Batu Dağlı, Bade Irazlı, İpek Uzkalan, İmren Şengel, Kübra Balcan rol alıyor.

Gönül Dağı’nın 4 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20:00’de TRT 1 ekranlarına gelecek 137. Bölüm fragmanı ise şöyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir