Tamamen Sindirilmesi İçin Süzme Peynirin Yanında Ne Tüketmelisiniz?

İyi bir diyet listesinin vazgeçilmez öğelerinden biri peynir olurken, yüzlerce peynir türü arasında yapılacak hatalı tercihler ani kilo artışına neden olabilir.

Bazı peynirler kalori, tuz yapısı, yağ oranı ve birçok değişken nedeniyle farklılık gösterirken, diyet için en uygun peynir olarak lor ve süzme peyniri biliniyor. Lor peynirinin görece lezzetsiz yapısı halk arasında tercih edilmemesine ve yalnızca böreklerde kullanılmasına neden olurken, süzme peynir ise hem lezzetli hem de sağlıklı oluşuyla Türkiye’nin en çok tercih edilen peynir türü konumunda.

Ayrıca süzme peynir, emsal peynirlere göre daha ekonomik yapısıyla da bütçe dostu olarak bilinirken, yaygın olarak tüketilen süzme peynirlerde ‘sindirme’ problemi sık karşılaşılan bir durum olarak öne çıkıyor.

SÜZME PEYNİRİN YANINDA BU GIDALARI TÜKETİN

Kalsiyum emilimini artırmak için süzme peynirin yanında mutlaka fındık, ceviz, badem ya da antep fıstığı kullanmanız tavsiye edilir. Bu kuruyemişleri özellikle peynirin içerisine kırabilir ve bu şekilde hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı bir besin elde edebilirsiniz.

Beslenme uzmanları aynı zamanda süzme peynirin yavaş karbonhidratlarla tüketilmesini faydalı bulurken, sebze ve buğday ekmekleri ile birleştirilen süzme peynirlerin maksimum fayda sağladığı biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir